Člen skupiny
CZ | EN

UVR pomáhá odstranit následky tornáda

UVR pomáhá odstranit následky tornáda

28. 6. 2021

UVR Mníšek pod Brdy poskytl areál v Mikulčicích složkám integrovaného záchranného systému a pomáhá odstranit následky tornáda 

Tornádo poničilo pobočky společností Purum a UVR Mníšek pod Brdy v areálu bývalého dolu Mír. Areál, nacházející se v epicentru živelné události v Mikulčicích, je částečně poničen, zraněn naštěstí nebyl nikdo. Vedení společností a celá skupina PURUM KRAFT se snaží od první chvíle maximálně pomáhat. Areál v Mikulčicích jsme poskytli krizovému štábu, Hasičskému sboru Jihomoravského kraje a dalším složkám integrovaného záchranného systému, kteří si zde vybudovali zázemí a deponii pro třídění stavebních sutí a dalších odpadů, které po sobě živel zanechal.

Dění na jižní Moravě intenzivně vnímáme a s místními velmi cítíme. Nadále jsme připraveni pomáhat v rozsahu našich služeb, a to zejména v odpadech, abychom pomohli vyřešit okamžité potřeby v místě a postupně vrátit život tam, kde ho přírodní živel ochromil. Specializujeme se zejména na ekologické využití, recyklaci a odstranění stavebních odpadů, zemin a sutí, včetně kontaminovaných.

Bouře zasáhly jižní část Moravy v noci ze čtvrtka na pátek. Silný vítr, tornádo o rychlosti přes 200 kilometrů za hodinu a kroupy o velikosti až tenisových míčků po sobě zanechaly mohutné škody v podobě poničených domů, zbořených střech a zdemolovaných aut. Nejvíce zasaženými obcemi jsou podle jihomoravského hejtmana, Jana Grolicha, Lužice a Mikulčice na Hodonínsku, Moravská Nová Ves a Hrušky na Břeclavsku.Následky ničivého tornáda v Mikulčicích. V areálu společností UVR Mníšek pod Brdy a Purum je zřízena deponie pro třídění stavebních sutí a dalších odpadů a své zázemí zde mají složky IZS I Foto: Purum s.r.o.