CZ | EN

Školka Chaloupka působí v areálu UVR již druhým rokem

  • Domů
  • Aktuality
  • Školka Chaloupka působí v areálu UVR již druhým rokem

Školka Chaloupka působí v areálu UVR již druhým rokem

1. 10. 2021

UVR Mníšek pod Brdy poskytl prostory školce Chaloupka, která děti učí mimo jiné i samostatnosti

Jesle a školka Chaloupka sídlí v areálu UVR Mníšek pod Brdy od září roku 2020, kdy se děti v témže roce kvůli protikoronavirovým opatřením ve školce moc nezahřály. V tomto školním roce bude doufejme situace lepší. Prostory školky jsou nové a splňují veškeré hygienické požadavky a předpisy. Prostor školky, který má rozlohu přes 100 m2, je vybaven moderním hygienicky nezávadným nábytkem, který odpovídá svou velikostí potřebám dětí. Děti všech věkových kategorií zde mají své potřebné zázemí. Útulné prostředí poskytuje dětem dostatečný prostor pro hraní a rozvoj schopností. Součástí školky je i venkovní hřiště, kde děti tráví většinu volného času, pokud to počasí umožňuje. V areálu provozovatelé školky pořádají různé závody, soutěže pro děti a podobně.

Nejlépe si děti zapamatují to, co samy prožijí a zkusí

To je motto školky a tím se také řídí. Proto mají všechny hračky v dostupné výši a děti k nim mají stálý přístup, stejně tak jako ke knihám a didaktickým pomůckám, kterých je ve školce nepřeberné množství. Děti se zde vedou k samostatnosti. Pomáhají s přípravou jídla, úklidem, péčí o zahrádku, ale také jeden druhému. Učí se tak komunikaci a vzájemné spolupráci.

Co školka nabízí?

Alternativní péči o děti od 1 roku do 6 let. Ředitelka školky vyznává filozofii montessori pedagogiky a jejím posláním je podněcovat v dětech lásku k učení a objevování. Pomáhá jim se soustředěním, sebeovládáním a sebepoznáním. Podle hesla „Pomoz mi, abych to dokázal sám“ jsou ve zdejší školce dětem spíše průvodci než pedagogy.

Otázky ohledně volných míst ve školce vám jistě ráda zodpoví přímo paní ředitelka Lucie Šarmanová.

www.skolkachaloupka.cz